0.0 z 5 hvězdiček
měkká vazbaKniha ( měkká vazba )
- Produkt je nedostupný.
‘A dramatic start to a gripping new series . . . meticulously researched and beautifully told by one of our most prolific and talented writers’ - Santa Montefiore on The Last SummerAn Island full of secrets . . .It’s the summer of 1929 and Mhairi MacKinnon is in need of a husband. As the eldest girl among nine children, her father has made it… Přejít na celý popis
Chtěla být světlem pro ostatní, ale nemá na vybranou - její dar je temný... Romantasy s detektivní zápletkou od Mony Kasten je tady!
Více informací
K tomuto produktu zákazníci kupují
‘A dramatic start to a gripping new series . . . meticulously researched and beautifully told by one of our most prolific and talented writers’ - Santa Montefiore on The Last SummerAn Island full of secrets . . .It’s the summer of 1929 and Mhairi MacKinnon is in need of a husband. As the eldest girl among nine children, her father has made it clear that he can’t support her past the coming winter. Options are limited on the island of St Kilda, but the MacKinnons’ neighbour, Donald, has a business acquaintance on Harris also in need of a spouse and offers to chaperone Mhairi there on his final crossing of the year.She returns an engaged woman, but is in love with the wrong man – one who can never be hers. As she dreads the spring, when she will be sent from home to become a stranger’s wife, word arrives that St Kilda is to be evacuated.The lovers are granted a few more stolen hours together, but those last days on St Kilda also bring heartache for Mhairi and her friends. And, when a dead body is discovered on the abandoned isle, they all find themselves under the shadow of suspicion . . .The Stolen Hours is the second book in Karen Swan’s bestselling Wild Isle series, which began with The Last Summer.Praise for The Last Summer (book one):''Powerful writing and a wonderful premise make this a novel you’ll simultaneously want to savour and race through. I loved it and can’t wait for the next in the series!'' - Jill Mansell, author of Promise Me''The most exciting, enchanting and evocative story of forbidden love I’ve ever read. I truly loved it and am waiting feverishly for the second instalment'' - Cathy Bramley, author of The Sunrise Sisterhood
- série
- Divoký ostrov 2. díl z 3
- Další ze série
-
1.
Poslední léto
2. Zimní bouře
3. Severní svítání
- kategorie
-
Knihy »
Cizojazyčná literatura »
English literature »
Fiction and Literature »
Historical Fiction
- Nakladatel
- Pan Macmillan
- Rozměr
- 198 x 130 x 31
- jazyk
- angličtina
- Počet stran
- 464
- Hmotnost
- 312 g
- isbn
- 978-1-5290-8443-6
- Vazba
- měkká vazba
- datum vydání
- 9.05.2024
- ean
- 9781529084436
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.9 z 5 7 hodnocení čtenářů
6× 5 hvězdiček 1× 4 hvězdičky 0× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Ludmila registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Úžasná Karen Swan to umí. Přečteno za dva dny. Těším se na další díl jestli bude
Přečíst více -
Lenka Kallyova registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Rok uběhl a k prvnímu dílu, kdy se naší hlavní hrdinkou stala Effie z malé komunity ostrovanů, žijící jednoduchým a pokrokem nepoznamenaným životem na St. Kildě, se tam vracíme spolu s autorkou očima její kamarádky Mhairi. Rodina místního pošťáka je početná a má tedy krků k uživení někdy až příliš. Ostrovanů je málo a tak je výběr ženicha omezený. Mhairi se navíc ve vlastních očích nevidí tak atraktivně jako její kamarádka Flora, ani tak nebojácně jako hrdinka prvního dílu Effie. Autorka si s námi zahraje "krutou" hru, kdy místo očekávaného pokračování příběhu, tam kde skončil, se vydáváme zpět a uplynulé období teď prožíváme spolu s novou hlavní hrdinkou. Ta se rozhodne rodině pomoci tím, že se vdá za někoho mimo ostrov, aby tak ulevila rozvětvené rodině nejen co se jídla týče, ale také sobě, protože mezi svými sousedy si lásku nedokáže představit najít. Zamýšlí se tedy těsně před zimou vydat se svým otcem na plavbu, na jejímž konci se má setkat se svým možným budoucím manželem. Lidé míní, osud a příroda mění. Mhairi se se svým nastávajícím setká, ale z prvotního okouzlení se rychle stane noční můra. Jak z domluvené šlamastyky ven a je přeci jen láska tak vzdálená, jak si celou dobu myslela ? Dozvíme se také konečně, co se stalo protektorovi ? Druhý díl mě bavil moc, objektivně však ten první stále vede. Další tři chystané si určitě nenechám ujít.
Přečíst více -
Naděžda Bajtek Zasadilová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Je tak krásné vracet se tam, kde to znáte. Ostrov Kilda mi přirostl k srdci. Zimní bouře" od Karen Swan přináší čtenářům dojemný a napínavý historický román, který se odehrává na divokém ostrově St. Kilda v roce 1929. Jde o druhý díl série Divoký ostrov, navazující na úspěšný bestseller "Poslední léto". Chvilku mi trvalo, než jsem se odprostila od toho, že hlavní hrdinové jsou jiní, že tento příběh není o Effie a Sholtovi. Ale po začtení to bylo stejně tak dobré jako „Poslední léto“ Hlavní postava, Mhairi, se ocitá v složité situaci, kdy se musí provdat kvůli rodinným povinnostem. Její rozhodnutí provázet obchodníka na jeho poslední plavbě před zimními bouřemi ji zavede do neočekávaného dobrodružství a lásky. Karen Swan zručně vytváří atmosféru tajemství a napětí, která obklopuje ostrov St. Kilda během zimní izolace. Její styl psaní je kouzelný, celý příběh je napsanán velmi vznešeně a úžasně tak dokresluje dobu ve které se má odehrávat. Karen Swan opět ukazuje svůj talent pro vytváření poutavých příběhů plných dobrodružství, emocí a nečekaných zvratů. Miluji to! Neskutečně emoční jízda, smála jsem se, byla napnutá a i si poplakala. Příběh je naplněn láskou, touhou a nebezpečím, které čtenáře drží v napětí až do poslední stránky. Pro milovníky historických románů a dramatických příběhů je "Zimní bouře" skvělou volbou.
Přečíst více -
Eva Urbanová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Druhý díl série Divoký ostrov je napsaný příběhem, který se odehrál rok před prvním dílem. Nejdříve jsem byla zmatená, protože jsem čekala další vývoj Effie a jejich vztahu s mladým lordem Sholtem. Rychle jsem si ale vzpomněla na 3 kamarádky z ostrova St Kilda. Druhý díl je o další z nich, o Mhair, které je 18, pochází z 9 dětí a otec jí potřebuje vdát. Se sousedem Donaldem, ženatým mužem odjíždí na lodi do Hibrid, aby se představila místnímu “starému mládenci “ na statku. Alexandr vypadá jako dokonalý manžel. Na povrchu pozlátko, ovšem uvnitř trochu zkažený. Osud zamíchá kartami, je sice zasnoubená se statkářem, ale na ostrov na zařízení posledních věcí jede zamilovaná do nesprávného muže. Já miluju knihy o Skotsku, popisy jejich nespoutané přírody, charakter postav, tak možná nejsem úplně objektivní. Ale mě příběh naprosto pohltil, měla jsem ho číst ve společném čtení 7 dní, ale to se nedalo natahovat. Za 3 dny nebylo co řešit. Na konci knihy se oba díly spojí a nastane ta chvíle, která byla v prvním díle a započne vyšetřování. Mhairi už není tou nezkušenou dívkou jako na začátku. Život jí dal do cesty spoustu překážek. Už teď se těším na třetí díl, který by měl být o třetí kamarádce Floře. A ta by měla mít svůj příběh lásky ještě před Mhairi? No netradiční pojetí série. :)
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.