Moje pařížská revoluce E-kniha

E-kniha

  • Ihned ke stažení

Září 1989. V Polsku, Maďarsku pukají ledy, desetitisíce východních Němců prchají ze země, z perestrojkového Sovětského svazu přichází jedna nepředstavitelná zpráva za druhou, vše je v pohybu – jen v Československu se jako by nic neděje. Dva měsíce před listopadem 89 se mladá žena, studentka FAMU, rozhoduje k riskantnímu a osudovému kroku.… Přejít na celý popis

Je čas být lepší. Nejen osobní rozvoj do čtečky se slevou 30 % Začněte nový rok s e-knihami, které vám pomohou růst a rozvíjet se. Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

Září 1989. V Polsku, Maďarsku pukají ledy, desetitisíce východních Němců prchají ze země, z perestrojkového Sovětského svazu přichází jedna nepředstavitelná zpráva za druhou, vše je v pohybu – jen v Československu se jako by nic neděje.
Dva měsíce před listopadem 89 se mladá žena, studentka FAMU, rozhoduje k riskantnímu a osudovému kroku. Zůstává v Paříži!
Následují týdny a měsíce plné dramatických situací, nejistot a zklamání, ale i okouzlení novým prostředím, krásným městem, ve kterém stojí za to žít, svobodou, kterou stojí za to dýchat. Hrdinka poznává, jak je nečekaně těžké ocitnout se sama, bez domova, ve světě sice lákavém, ale přece jen cizím a chladném. Přichází první nárazy s realitou, ale i nová přátelství, zážitky, lásky...
Kniha známé filmové režisérky Andrey Sedláčkové je působivým literárním dokumentem, který se čte jedním dechem. Z deníků, které si tehdy autorka vedla, z dopisů, které psala svým rodičům a přátelům, ze vzpomínek, které ji utkvěly, zrekonstruovala již jako zralá žena pestrý obraz dramatické doby a prostředí, ve kterém se ocitla. Čtenáři před očima ožívá Paříž z konce osmdesátých let, poznává české exilové prostředí s jeho sny, iluzemi a touhami. S pronikavostí portrétuje osobnosti české emigrace, ale především v otevřené zpovědi nešetří autorka samu sebe, svou naivitu, ale i vervu a odhodlanost. To vše je kombinováno s unikátními dokumenty z archivu StB, kde se autorka dozvídá pravdu o svém otci, bývalém pracovníku československé rozvědky.
Knihu Andrey Sedláčkové lze také nazvat „českým románem“ konce tisíciletí.

Andrea Sedláčková (nar. 1967) studovala v letech 1986–1989 scenáristiku a dramaturgii na pražské FAMU. Po emigraci do Francie absolvovala katedru střihu a režie (1990–1993) na pařížské FEMIS.
Podle vlastních scénářů režíruje hrané filmy. Pro Českou televizi natočila sérii částečně autobiografických filmů: o dospívání Ze života pubescentky (1999), o hledání místa v životě a emigraci Můj otec a ostatní muži (2003), o nešťastné lásce Krásný čas a o mateřství Opravdová láska (2005). Úspěšný byl její televizní film Rytmus v patáchpodle předlohy Josefa Škvoreckého. Natočila tři celovečerní filmy, psychologické drama Oběti a vrazi (2000), komorní komedii Musím tě svést (2002) a film o dopingu v socialistickém sportu Fair Play (2014). Ve Francii, kde Andrea Sedláčková trvale žije, stříhá celovečerní filmy.

Sdílet

Nakladatel
Prostor
jazyk
čeština
Počet stran
248
datum vydání
1.01.2014

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

0.0 z 5 0 hodnocení čtenářů

5 hvězdiček 4 hvězdičky 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 197 Kč Nápověda