4.8 z 5 hvězdiček
knihaKniha
- Poslední kusy lze odebrat pouze na vybraných prodejnách
- Doručení Doručení domů není možné
- Osobní odběr ZDARMA ( Vyberte prodejnu )
397 Kč s DPH
Jsme transparentní
Závěrečný díl tetralogie Geniální přítelkyně je románem o zralosti, o stáří, o kořenech a vykořeněnosti, o (ne)zmoudření a (ne)smíření. Vypráví o ztracených individuálních i kolektivních iluzích, privátní osudy jsou opět přirozeně propleteny s nedávnou historií mladé Italské republiky, která přišla na svět po referendu v roce 1946, jen o dva… Přejít na celý popis
Nejprodávanější daňová publikace v ČR! Nové a úplné znění všech daňových zákonů s účinností k 1. 1. 2025 již v prodeji. Více informací
K tomuto produktu zákazníci kupují
Závěrečný díl tetralogie Geniální přítelkyně je románem o zralosti, o stáří, o kořenech a vykořeněnosti, o (ne)zmoudření a (ne)smíření. Vypráví o ztracených individuálních i kolektivních iluzích, privátní osudy jsou opět přirozeně propleteny s nedávnou historií mladé Italské republiky, která přišla na svět po referendu v roce 1946, jen o dva roky později než románové hrdinky, a která přestala existovat v roce 1994, po zhroucení dosavadního stranického systému. I Eleně a Lile se - každé jinak a jindy - zhroutí svět a hrozí jim, že zmizí v propadlišti dějin spolu s ním. Ale zatímco Lila po neviditelnosti vždy toužila, Elena, která pilně dřela na svém zviditelnění, to nehodlá dopustit. Téma vztahu života a fikce, velikosti a omezenosti literatury, konečnosti života a nesmrtelnosti knih, které v prvních třech dílech zůstávalo pod povrchem textu, se ve velkém finále stane klíčovým.
- série
- Geniální přítelkyně 4. díl z 4
- Další ze série
-
Geniální přítelkyně I.-IV.
1. Geniální přítelkyně I.
2. Geniální přítelkyně 2 - Příběh nového jména
3. Geniální přítelkyně 3 - Příběh těch, co odcházejí, a těch, kteří zůstanou
4. Geniální přítelkyně 4 - Příběh ztracené holčičky
- kategorie
-
Knihy »
Historická literatura »
Historické romány
- Nakladatel
- Prostor
- Rozměr
- 127 x 200 x 37
- datum dotisku
- 15.03.2018
- ean
- 9788072603763
- Počet stran
- 423
- Vydání
- 1
- jazyk
- čeština
- Vazba
- Knihy - paperback
- datum vydání
- 15.03.2018
- isbn
- 978-80-7260-376-3
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.8 z 5 26 hodnocení čtenářů
21× 5 hvězdiček 4× 4 hvězdičky 1× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
Vlasta registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Je to zvláštní četba, život malých holek vypadá, že příběh nebude nijak bohatý, ale má hloubku a popsané skutečnosti 50tych let v Neapoli jsou napsány poutave, dobře se čte.
Přečíst více -
Julie Kolodnytska registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Poslední díl tetralogie završuje příběh dvou dívek, nyní už starých žen, které vzpomínají na své kdysi šťastné léta. Stejně tak se změnila i doba v Itálii. Nádherný a podmanivý děj se Vám rozhodně vryje do paměti.
Přečíst více -
Andrea Slavíčková registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
Po třech nabitých dílech pro mne nakonec zklamání. Tu závěrečnou "ztrátu" si podle mne autorka mohla odpustit. Předchozí díly super, tento stále skvěle napsaný, ale pro mne již překombinovaný.
Přečíst více -
Hana Bémová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček Zakoupil produkt
Velmi čtivé, napínavé až do poslední stránky, bylo mi líto, že tímto dílem příběh končí.
Přečíst více -
Kateřina Vlasáková registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Miluju to, jedná se o nejlepší díl ze série. Druhý a čtvrtý díl je nejlepší. Bezkonkurenční. Elena i Neapol mi bude chybět. Ale určitě se k nim po čase zase vrátím a přečtu si i další autorčiny knížky. Doporučuju. ❤️
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.