4.3 z 5 hvězdiček
pevná vazbaK tomuto produktu zákazníci kupují
- Nakladatel
- Odeon
- Rozměr
- 133 x 207 x 15
- jazyk
- čeština
- Počet stran
- 176
- datum vydání
- 1.01.2004
- isbn
- 978-80-207-1157-1
- Vazba
- pevná vazba
- datum dotisku
- 1.11.2006
- ean
- 9788020711571
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
4.4 z 5 19 hodnocení čtenářů
10× 5 hvězdiček 6× 4 hvězdičky 3× 3 hvězdičky 0× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení knihy
Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5
-
anna registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Téměř všechny Murakamiho knihy se vyznačují velkou dávkou tajemna, napětím a určitou nezaměnitelnou atmosférou. Kniha Na jih od hranic, na západ od slunce je jednou z těch romantických, co autor napsal, zbylé bychom mohli spíše zařadit do žánru fantasy. Milostný trojúhelník, v jehož středu je Hadžime, kterého nejdříve poznáváme jako malého, dvanáctiletého chlapce, který se zamiluje do stejně odlišné, kulhající spolužačky Šimamoto. A jak to tak bývá, platonická dětská láska je něčím, na co člověk nikdy nezapomene a něčím, co si v sobě, mnohdy i nevědomky, uchovává a nese celým svým životem. Jak čas plyne, Hadžime překonává léta samoty a nevydařených lásek a nakonec se žení s dcerou z bohaté rodiny, díky které jeho život nabírá úplně jiné obrátky. Má dvě děti, vede dva bary, jezdí v luxusním autě. Najednou ale zjišťuje, že navzdory tomu, jak dokonalý by se jeho život mohl zdát, mu něco chybí. A tím "něco" je právě Šimatoto, přes kterou se nikdy úplně nepřenesl. A ona se, jednoho deštivého večera, opravdu objevuje. Potkává ji, aby ji mohl znovu a opakovaně ztrácet a zase nalézat. Tajemná a krásná Šimamoto. Opět, jak už to tak u Murakamiho bývá, jde o příběh, který je zahalený tajemstvím a pracuje s naší fantazií. Ale víte co se říká - Odhalené tajemství ztrácí své kouzlo.
Přečíst více -
Žaneta Opatová registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
První kniha, kterou jsem od autora četla. Autor má zajímavý a neotřelý styl psaní, který nemusí sedět každému. Příběh mi celkově nepřišel nikterak zajímavý, avšak objevují se v něm myšlenky, které stojí za to. Takže proto 3/5. Určitě se poohlédnu ještě po jiné knize od autora.
Přečíst více -
petrsparta registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Velice se pěkně četlo.Doporučuji ostatně jako zatím vše co jsem od něho četl 12 knih a čtu další
Přečíst více -
Kateřina V registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Podle mého názoru jedna z nejkrásnějších Murakamiho knih. Příběh je takový teskně melancholický, plyne jako řeka. Jednou se začtete a je ten tam. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih tohoto autora, je těžko uchopitelná, ale na rozdíl od těch pozdějších má ještě vcelku logický a návazný děj.
Přečíst více -
Veronika P. registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Moje první kniha od Haruki, která se nečte snadno. Je plná hlubokých myšlenek, které nutí k zamyšlení.
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.