Spalovač mrtvol Audiokniha (Mp3)
Přehrát ukázku

00:00

00:00

Audiokniha (mp3)

  • Ihned ke stažení

"Jediný prostor, který má smysl, je prostor v rakvi," říká Karel Kopfrkingl ústy Davida Novotného Temná groteska o proměně člověka v bestii. Jak se z obyčejného, spořádaně žijícího člověka, milujícího svou rodinu, hudbu a umění, stane netvor, který dokáže bez mrknutí oka likvidovat nejen svoje nejbližší, a to navíc s pocitem, že zachraňuje… Přejít na celý popis

Knihy
Skladem
239 Kč s DPH
Zobrazit více (+1)
E-knihy
Audioknihy
Přehrát ukázku

00:00

00:00

Ihned ke stažení
199 Kč s DPH
Přehrát ukázku

00:00

00:00

Ihned ke stažení
199 Kč s DPH
Zobrazit více (+2)

Jennifer L. Armentrout: Pád zkázy a hněvu Svět zničený bohy, devět měst pod nadvládou královen, které se živí rozkoší smrtelníků... Více informací

K tomuto produktu zákazníci kupují

Popis

"Jediný prostor, který má smysl, je prostor v rakvi," říká Karel Kopfrkingl ústy Davida Novotného Temná groteska o proměně člověka v bestii. Jak se z obyčejného, spořádaně žijícího člověka, milujícího svou rodinu, hudbu a umění, stane netvor, který dokáže bez mrknutí oka likvidovat nejen svoje nejbližší, a to navíc s pocitem, že zachraňuje svět. Život zaměstnance pražského krematoria Karla Kopfrkingla se začne vychylovat ve chvíli, kdy ho přijde navštívit dávný přítel Willi Reinke se svou ženou Ernou, nadšení přívrženci Hitlerova režimu a fanatici nekompromisních změn ve prospěch šťastné budoucnosti lidstva. Chytrá, rafinovaně vedená a vytrvalá manipulace dokáže člověka dovést k nečekaným činům, odporujícím jeho původnímu přesvědčení. Ladislav Fuks (1923 - 1994) Český prozaik byl autorem především psychologické prózy s tématem úzkosti člověka ohrožovaného nesvobodou a násilím. Jako symbol tohoto tématu si pak zvolil druhou světovou válku a holokaust. Většina jeho díla je autobiografická, často skrytě – téměř všemi jeho knihami prochází figura senzitivního, slabého hocha, žijícího ve svém vnitřním světě a toužícího po citovém přátelství. Právě tato stále se vracející postava trpícího a mučeného chlapce má silnou míru autobiografičnosti.

Sdílet

Nakladatel
Radioservis
datum vydání
29.11.2017
Vazba
Mp3
jazyk
čeština
Délka
00:59:24

Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda

4.1 z 5 149 hodnocení čtenářů

72× 5 hvězdiček 39× 4 hvězdičky 28× 3 hvězdičky 2 hvězdičky 1 hvezdička

Přidejte své hodnocení produktu

Hodnocení našich knihkupců: 0.0 z 5

  • Aneta S. registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

    Neskutečná kniha. Děsivá, hrůzná. A jak mírumilovně je vše popsáno. Šílené až geniální.

    Přečíst více
  • Aneta S. registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček

    Knihu jsem četla před maturitou a je to docela psycho.. Viděla jsem i film a ten je stejně děsivý jako kniha.

    Přečíst více
  • MoniKa K. registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

    Skvělá kniha - psychologie postav, drama. Pro někoho možná trochu ponuré a depresivní. Mě se však obsah líbil - už jen zvláštností jazyka. A musím říct, že i filmové zpracování je výborné - hlavně díky panu Hrušinskému.

    Přečíst více
  • Áďa registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček

    Když jsem ji četla, tak se mi okamžitě vybavil Rudolf Hrušínský, jak hrál pana Kopfrkingla ve stejnojmenném filmu.

    Přečíst více
  • Wajny registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček

    Surová kniha, která vypráví neuvěřitelný příběh - ta nicota, která Vás pohltí, když knihu čtete je úžasná. Líbí se mi, že je zde nádherně vykreslen charakter postav a jejich vlastních úmyslů. Šílenost zde hraničí se slabostí a chytrostí zároveń.

    Přečíst více
Další knihy autora

Další knihy autora

Všechny knihy autora

Všechny knihy autora

Vývoj ceny

Vývoj ceny Nápověda

Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.

Maloobchodní cena Minimální prodejní cena: 199 Kč Nápověda