2.2 z 5 hvězdiček
E-knihaE-kniha
- Ihned ke stažení
-
Kniha je ve formátech mobi PDF ePUB
49 Kč s DPH
Jsme transparentní
Křest svatého Vladimíra je jednou ze tří delších satirických básnických skladeb Karla Havlíčka Borovského, které vznikly v době jeho pobytu v Brixenu. Havlíček využívá látku z dávné ruské historie: kníže Vladimír I. zavrhl pohanského boha Peruna a přijal křesťanství. Skladba zůstala nedokončena nebo se závěrečná část nedochovala. Námět je… Přejít na celý popis
Elisabeth opouští slunnou Kalifornii a míří do deštivé Anglie, kde se ubytuje u cizí rodiny. Crosby se zdá být ideálním útočištěm, ale syn rodiny, Chase, ji nevítá s otevřenou náručí... Více informací
K tomuto produktu zákazníci kupují
Křest svatého Vladimíra je jednou ze tří delších satirických básnických skladeb Karla Havlíčka Borovského, které vznikly v době jeho pobytu v Brixenu. Havlíček využívá látku z dávné ruské historie: kníže Vladimír I. zavrhl pohanského boha Peruna a přijal křesťanství. Skladba zůstala nedokončena nebo se závěrečná část nedochovala. Námět je čerpán z Povesti vremennych let, ruského letopisu z počátku 12. století. Doporučená školní četba.
Hodnocení a recenze čtenářů Nápověda
3.7 z 5 15 hodnocení čtenářů
5× 5 hvězdiček 3× 4 hvězdičky 5× 3 hvězdičky 2× 2 hvězdičky 0× 1 hvezdička
Přidejte své hodnocení produktu
-
Tereza Tomanová registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Klasika. Jednoduché čtení plné ukrytého ostře mířeného humoru, paráda!
Přečíst více -
Alice registrovaný uživatel 2 z 5 hvězdiček
Knížku jsem musela číst dvakrát, než jsem pochopila správnou a skrytou podstatu. Je třeba se soustředit na děj, ale i na to, co se skrývá mezi řádky. Pro mě to bylo náročnější čtení.
Přečíst více -
Lucie registrovaný uživatel 5 z 5 hvězdiček
Básnické skladby nepatří mezi mou favorizovanou literaturu, avšak Křest sv. Vladimíra je výjimkou. Satirická skladba se Borovskému povedla prvotřídně a dokonalým způsobem kritizuje tehdejší společnost. Navíc oceňuji dílo jakožto skvělé dílo na rozebrání ke zkoušce.
Přečíst více -
Petra registrovaný uživatel 3 z 5 hvězdiček
V podstatě satira na panovníka, který ukazuje svoji hloupost tím, že vyhlásil konkurz na Boha.
Přečíst více -
Atlantis registrovaný uživatel 4 z 5 hvězdiček
Výborná, vtipná satira. Škoda chybějícího konce
Přečíst více
Vývoj ceny Nápověda
Získejte přehled o vývoji ceny za posledních 60 dní.